Doprowadzamy ogród do porządku - wiosenne prace

Submitted by admin on Wed, 07/17/2013 - 11:18

Po okropnie długiej zimie w końcu przyszła wiosna. A razem z nią przyszły ciepłe dni. Można więc bez przeszkód leniuchować w ogródku albo na balkonie. Zanim jednak weźmiemy pled na dwór i rozsiądziemy się z dobrą książką, warto uporządkować nasz ogród. Po przedłużającej się zimie z pewnością jest mnóstwo rzeczy do zrobienia.
Zatem, do roboty!

Wiosenka pojawiła się bez uprzedzeniai błyskawicznie buchnęła zielenią. Jak za sprawą różdżki nasze ogrody się zazieleniły, a wszystko naokoło zaczęło kwitnąć. Szczerze mówiąc,w tym roku niewiele było czasu na sprzątanie w ogrodzie przed nadejściem wiosny. Jednakże, jeżeli jeszcze nic nie zrobiliśmy, czas najwyższy wziąć się do roboty.

Pościel wełniana - Iltex.pl
Źródło: iltex.pl
Przed tym, jak zaczniemy jakiekolwiek prace, sprawdźmy narzędzia ogrodowe. Rozmaite motyki, łopaty i pazurki naostrzmy oraz oczyśćmy. Jeżeli się okaże, że po ostatnim sezonie nasze akcesoria uległy zniszczeniu, zaopatrzmy się w inne. W końcu od ich formy także jest uzależnione powodzenie naszych robót w ogrodzie.

W dalszej kolejności zróbmy coś z gruntem. Trzeba precyzyjnie oczyścić trawę, tak by usunąć wszelkie stare odpadki. Gdy już to zrobimy, zabierzmy się za drzewka i krzaki. Należy usunąć obumarłe gałązki oraz poprzycinać końcówki, tak aby rośliny mogły owocować.

Ogród pełen azalii
Autor: mstorz
Kiedy już skończymy z naszymi roślinami, posadzimy nowe cebulki i uporządkujemy trawnik, można zacząć dekorować nasz ogród, tak aby pobyt w nim był czystą przyjemnością. Rozglądajmy się w marketach za właściwymi meblami do ogrodu. W sklepach jest takich całe mnóstwo. Można przebierać wedle naszego upodobania. Bardzo na czasie są produkty z rattanu. Często jednak decydujemy się na klasyczne meble z drewna. Jeśli natomiast chcemy ekonomicznych rozwiązań, pomyślmy o plastiku. Można kupić mięciutkie poduszki ogrodowe, które sprawiają, że nasze meble będą jeszcze wygodniejsze. Doskonałym pomysłem jest budowa altanki, która będzie piękną ozdobą naszego ogrodu. Nie zapominajmy również o właściwym oświetleniu, które jest nie tylko praktyczne, ale także, w odpowiedni sposób zastosowane, stworzy atmosferę.