Projekty oczek wodnych

Submitted by admin on Thu, 05/23/2013 - 14:54

Oczko wodne, które planujemy stworzyć w swym ogródku lub na działce musi być bardzo starannie zaprojektowane i rozważone pod każdym względem. Oczko wodne musi mieć z góry ustalony rozmiar jak również i kształt. Z całą pewnością rozmiar jest jedną z najważniejszy kwestii. Przy jego określaniu na bok powinny iść estetyczne preferencje właściciela. Główną rolę powinny odgrywać tutaj aspekty techniczne.
Ogrodowe oczko
Autor: jpopesku1
Źródło: www.flickr.com
Niewątpliwie przed instalacją trzeba sobie zadać jedno, aczkolwiek zasadnicze pytanie. Jak oczko wodne będzie działać. Bywa ono dedykowane do rozmaitych celów. Tak na przykład może spełniać funkcję stawu rybnego bądź też pełnić funkcje estetyczne poprzez rozmieszczenie w nim wielu gatunków roślinności ozdobnej. Jeśli chcemy tam hodować ryby rozmiar oczka wodnego nie może być mniejszy niż pięć m3. Jeżeli chcemy rozmieścić w nim wiele gatunków roślin ozdobnych, oczko wodne powinno być dwa razy większe. Gdy już zdecydujemy jakich wymiarów ma być nasze oczko wodne, należy przystąpić do działania, a mianowicie wykopywania stosownego otworu. Metod wykopywania otworów jest co najmniej kilka. Jeżeli oczko wodne ma być znacznych wymiarów nie ma sensu trudzić się samemu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie najęcie koparki. Jeśli dziura ma być niewielkich rozmiarów, łopata będzie w tym przypadku wystarczającym rozwiązaniem. W przypadku tego drugiego rozwiązania trzeba liczyć się z tym, że trzeba poświęcić na to wiele wolnego czasu. Problemem, który pojawia się przy kopaniu dołu, jest to, co zrobić z ziemią. Nie należy się jej pozbywać od razu, ponieważ możemy ją wykorzystać do kolejnego etapu tworzenia oczka. Ziemia okaże się przydatna do formowania kaskady. Zobacz więcej na: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Zoologiczny.sklep.pl
Autor: Semmelrock Stein+Design sp. z o.
Źródło: Semmelrock Stein+Design sp. z o.o.
Niezbędnym zabiegiem, który musi mieć miejsce po zakończeniu tworzenia oczka, jest dokładne wypoziomowanie powierzchni. Po tych wszystkich procesach możliwe jest już wymierzenie ilości potrzebnej folii jak również jej ułożenie. Na tym etapie powinniśmy się przyłożyć, bowiem bezspornie najlepiej sprawdzi się jedna płachta folii. Połączenie wielu płacht jest natomiast niezbędne, w sytuacji, gdy kształt naszego oczka wodnego będzie niekonwencjonalny a także wymagający wdrożenia niestandardowych rozwiązań.
Źródło : www.zoologiczny.sklep.pl