Interesujące propozycje producentów znanych xbox i ps

Submitted by admin on Wed, 12/04/2013 - 16:43

Dwie najbardziej przełomowe konsole do gier ujrzały światło dzienne już prawie dekadę temu. Pierwszy Xbox 360 został stworzony w 2005 roku, konkurencyjny produkt firmy sony – PlayStation 3 miał swoją premierę rok później. Pomimo różnic technologicznych na korzyść produktu marki Sony obie konsole mają wielu oddanych fanów. W tym roku obaj producenci wypuścili do sprzedaży nową generację urządzeń – PlayStation 4 i Xbox One.

nowy xbox w pudełku
Autor: Arthur Caranta
Źródło: http://www.flickr.com
Tuż po ich ogłoszeniu w internecie rozpoczęła się walka zwolenników obu konsol. Z tego konfliktu najbardziej cieszą się użytkownicy komputerów, oni bowiem od dłuższego czasu skarżyli się na to, że stare konsole ograniczają rozwój gier komputerowych.

Nowe technologie
Oprócz wyraźnie lepszych osiągów, oba urządzenia zostały dostosowane do czasów serwisów społecznościowych. Kontroler do najnowszej konsoli PlayStation posiada nawet specjalny przycisk „share” służący do udostępniania przez łącze internetowe aktualnego stanu rozgrywki. Xbox One także umożliwia użytkownikom dzielenie się nagranymi częściami gry, dżojstik tej konsoli nie posiada jednak przeznaczonego do tej czynności klawisza. Sporo nowoczesnych rozwiązań zostało wykorzystanych w sferę kontroli konsoli. Bezprzewodowe kontrolery wyposażone w panele dotykowe i akcelerometry czy kierujące konsolą za pomocą ruchu czy mowy – to rozwiązania które rozwijane były w ciągu ostatnich lat, a obecnie są jeszcze bardziej dokładne.

Przyszłość jest obiecująca
Na dzień dzisiejszy pracownicy obu firm pracują nad nowego typu urządzeniami dodatkowymi które mają zmienić oblicze rozrywki oferowanej przez konsole do gier. Microsoft, producent konsoli Xbox (więcej tutaj: http://www.ppe.pl/news-23150-xbox_one_czy_moze_ps4__amerykanie_wybieraja_swojego_next_gena.html) zaprezentowała jakiś czas temu technologię SmartGlass.

Technologia ta ma pozwolić na współpracę telefonu komórkowego czy tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie przenośne dodatkowym ekranem i kontrolerem w jednym. W toku są poza tym prace nad zaimplementowaniem do obu konsol nowoczesnego urządzenia – specjalnych okularów pozwalających użytkownikom wcielić się w głównego bohatera gry i śledzić akcję z perspektywy tego bohatera. Eksperci przewidują ponadto, że w ciągu kilku lat pojawi się jeszcze kilka urządzeń mogących współdziałać z konsolami, które mogą zmienić oblicze wirtualnej rozgrywki.