Sprawdzone lustrzanki –

Submitted by admin on Fri, 03/28/2014 - 16:21

Czy lepiej zakupić tani, ale nie w pełni godny zaufania aparat cyfrowy, czy też polecaną lustrzankę? Aparaty zdarzają się najróżniejsze, toteż pozyskanie dla przykładu podstawowych informacji o ich typach może zająć wiele czasu.


Obiektyw makro
Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com
Z takiej oto przyczyny doskonałym pomysłem przed wybraniem się na zakupy okaże się czasem zaznajomienie się z obecnymi tendencjami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy pewne inne modele, jakie teraz są już rzadko stosowane?

Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm (sprawdź tutaj) to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla fachowców i osób zaawansowanych w fotografii. Zdecydowanie jego zaletą jest wysoce czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego sprzętu wykonywanie perfekcyjnych seryjnych fotografii, i – jak większość wykwalifikowanych lustrzanek – posiada stabilizację obrazu i wygodny, duży ekran. Możliwe jest nawet wprowadzanie krótkich notatek do zrobionych zdjęć, co bywa potrzebne przy zdjęciach na zamówienie, między innymi portretowych. Świetny aparat to ten, który bez względu na wszelkie sytuacje i warunki atmosferyczne pozwala uchwycenia na portrecie naprawdę ważkich momentów z życia każdej osoby, czy też znakomicie sfotografować dla przykładu przeurocze krajobrazy miejskie oraz górskie. Ten model Nikona niewątpliwie spełnia te warunki.

Z kolei Lustrzanka D800 to aparat nie tylko dla fotografów ślubnych, ale też twórczych, a szczególnie do street photo i sportowej. Posiada ogromną matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co często okazuje się potrzebne podczas ekspozycji artystycznych zdjęć. To aparat bardzo szybki i stabilny, o wysokim ISO, i znakomitej migawce – możliwy najmniejszy czas to 1/8000 sekundy, co jest niebywałą gratką dla fotografów reporterów. W poszukiwaniu innych cech mogą znaleźć internauci bądź użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni też powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Canon również specjalizuje się w produkcji profesjonalnych aparatów. Do naprawdę godnych uwagi aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II. Jest to aparat trochę bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie fotografii, ale też kręcenie filmów Full HD. Światłoczuła matryca sprawia, że fotografowanie przy wieczornym świetle nie jest trudnym wyzwaniem., a fotografie mają względnie niewiele zakłóceń. Z tego powodu to świetny model na zdjęcia koncertowe i reporterskie. Przyjazny interfejs sprawia, że przeciętny użytkownik łatwo opanuje tajniki ładnych zdjęć.
Lustrzanka Canon EOS 700D czarny 18-55 mm to aparat, w którym najbardziej jest poważana wierność kolorów, prosty interfejs, oraz duża lekkość jak na lustrzankę. To aparat znakomicie nadający się do każdych warunków atmosferycznych – producent zadbał o obracalny ekran, co bywa nadzwyczaj potrzebne przy robieniu zdjęć w świetle kontrowym. Olbrzymia jakośc tego aparatu gwarantuje, że każda osoba znajdzie tu coś dla siebie, zarazem amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografowaniem, jak i specjaliści w tej dziedzinie.