W dalszym ciągu planszówki są cool!

Submitted by admin on Thu, 04/17/2014 - 15:01

To nieco smutna informacja, lecz niewątpliwie nierzadko jest tak, że ulega zmniejszeniu liczba takich osób, które grywają w planszówki. A pomyśleć sobie, iż jeszcze kilka lat temu pokoje głównie dzieci i młodzieży były pełne różnego rodzaju planszówek... Choć początek tego tekstu jest bardzo pesymistyczny, w żadnym wypadku nie można myśleć, że gry planszowe najzupełniej odeszły do lamusa. Można powiedzieć, iż na szczęście nadal idzie trafić na fanów planszówek. Ktoś kto myśli, że Internet sprawił, iż planszówki są jak chociażby walkmany, na całe szczęście nie może się bardziej mylić.


W największych polskich miastach organizuje się nawet najróżniejsze turnieje - z nagrodami! Na przykład Kraków, Wrocław albo aglomeracja katowicka to akurat w przypadku naszego kraju te destynacje, które są zwłaszcza istotne dla przeciętnego polskiego gracza. Pomyślmy zatem z jakich powodów warto grywać w planszówki.

Bardzo duża frajda! Być może są dzisiaj dużo bardziej interesujące formy spędzania czasu, ale mimo wszystko takie nieco oldschoolowe alternatywy są wspaniałe. W zasadzie tylko taki człowiek, który jest mocno zakochany w nowych technologiach powie, iż planszówki (sprawdź najnowsze gry planszowe) są niejako reliktem, który w sumie powinien już długi czas temu odejść do lamusa. Można powiedzieć, że nie jest w wielkim błędzie osobnik, który myśli, że planszówki powodują, iż tak jakby nasz mózg jest w stanie się rozwijać. Można powiedzieć, że planszówki również powodują, iż mamy możliwość poczuć się dużo lepiej, poprzebywać w miłym towarzystwie. Często jesteśmy trochę wyalienowani, zatem można w sumie powiedzieć, iż planszówki mogą tak jakby podleczyć naszą psychikę. A to wiele! Doceńmy zatem znaczenie planszówek. W żadnym wypadku nie deprecjonujmy ich ogromnego znaczenia.

Trzeba na sam koniec jeszcze dopisać, że dla wszystkich zainteresowanych zakupem planszówek, tak naprawdę najlepszym wyjściem są wszelkiej maści sklepy internetowe z grami. Bardzo duży wybór gier planszowych (gry planszowe świetne w podróży!), dosyć niewysokie ceny, ale także niejako doskonały klimat, BOK na wysokim poziomie powodują, iż rośnie sprzedaż gier planszowych w takich miejscach. No i świetnie.