Wybieramy polecane słuchawki

Submitted by admin on Thu, 04/24/2014 - 14:10

Wielu ludzi używa na co dzień słuchawek do odsłuchiwania muzyki, z komórek, smartfonów czy też przenośnych odtwarzaczy. Lecz przeważnie są to niedrogie douszne słuchawki, oferowane wraz z urządzeniem, lub modele zakupione za kilka złotych w jakimś markecie. Owszem, i na słuchawkach tego typu da się muzyki słuchać, lecz czy aby na pewno będzie to przyjemne?

Słuchawki w stylu retro
Autor: Maxell
Źródło: Maxell
Już za kilkadziesiąt złotych przecież można znaleźć markowe, porządne słuchawki, które naprawdę odtworzą muzykę a nie lekko pobrzękiwać. A półka wyżej, to znaczy słuchawki kosztujące więcej niż 200 złotych to już sprzęt w pełni profesjonalny, przeznaczony dla doświadczonych miłośników dobrego grania i profesjonalnych muzyków.Duża grupa nausznych słuchawek dedykowana jest dla DJ-ów, którzy potrzebują paru specyficznych rozwiązań. Modele do zastosowań profesjonalnych powinny mieć przede wszystkim odpowiednie pasmo przenoszenia. Przykładowo Słuchawki Philips SHL5905GY (SHL5905GY/10) () będą je miały w zakresie od 12 do 23500 Hz, co gwarantuje odpowiednią dynamikę dźwięku bez tłumienia najwyższych tonów. Jeszcze lepiej prezentują się w tej kwestii Słuchawki Pioneer HDJ-500-W (HDJ-500-W) (zobacz produkt), dla nich pasmo dochodzi do 28 tysięcy Hz a rozpoczyna się na 5 HZ. Specjalna budowa głośników poprawia niskie i średnie częstotliwości, które są najczęściej wykorzystywane w granych przed dj-jów gatunkach muzyki.

Podobne pasmo przenoszenia posiadają także Słuchawki Pioneer SE-MJ551-R (SE-MJ551-R), także one chętnie są wybierane przez osoby zajmujące się zawodowo muzyką rozrywkową. Są one niezwykle praktyczne, co przy kilku długich godzinach spędzonych na uszach ma spore znaczenie. Poza tym producent dołączył do zestawu wymienne poduszki słuchawek, więc można je dostosować do indywidualnego gustu. Czerwono-czarna barwa na pewno wielu się może spodobać, a z pewnością do zakupu przekona ich bardzo czysty dźwięk, jaki ten model proponuje. Podobną kolorystykę i parametry mają również Słuchawki Skullcandy Hesh NBA Derrick Rose (SGHEBZ-14), przy nich zakresy częstotliwości są trochę ograniczone, ale przy świetnej jakości produkcji nie jest do słyszalne.