Wybieramy słuchawki

Submitted by admin on Thu, 04/24/2014 - 15:11

Kupując słuchawki należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze w przypadku słuchawek sprawdzi powiedzenie, że odpowiednia jakość będzie szła w parze z kosztami zakupu. Rzecz jasna wybór odpowiedniego modelu będzie zależeć od preferencji i oczekiwań odbiorców, lecz trzeba pamiętać o tym, że słuchawki za 100 zł będą brzmiały całkowicie odmiennie niż kilkukrotnie droższe.

Rocking Residence Flow
Autor: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence
Rzecz jasna nie jest powiedziane, że za takie pieniądze nie można kupić dobrych słuchawek. Jeśli ktoś potrzebował ich będzie do normalnego słuchania radia, a jego oczekiwania nie należą do wygórowanych, to na przykład Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) (ceneo.pl) doskonale będą się nadawać.

Wykonane są one z niezłych solidnych surowców, a do parametrów muzyki także przyczepiać się nie trzeba. Producent zastosował w nich już głośniki neodymowe, a specjalna forma cewek w dużym stopniu polepszyła odtwarzanie w szerokim paśmie częstotliwości. Powyższy typ firmy Creative jest także bardzo wygodny, przez co nawet dłuższe trzymanie słuchawek nie spowoduje odgnieceń i ucisków. Do codziennego słuchania dobrze będą się też nadawać Słuchawki AKG K912E (na tej stronie), które kosztują niewiele więcej niż sprzęt firmy Creative. Są to słuchawki nauszne całkowicie bezprzewodowe, przez co nie ma problemu leżących po całym pokoju przewodów. W zestawie znajduje się układ nadajnika, który pełni jednocześnie funkcję ładowarki, a jego moc jest tak dobrana, że bez problemów słuchawek będzie można używać w całym domu.

Osoby zajmujące się muzyką zawodowo, przykładowo DJ-e na pewno będą potrzebowali sprzętu wyższej jakości. Wielu z nich wybierze na pewno Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, zaprojektowane specjalnie właśnie do takich zastosowań. Oczywiście, jak przystało na sprzęt takiej jakości, dźwięk jest krystalicznie czysty a jednocześnie dynamiczny i pełny głębi, lecz słuchawki te mają także możliwość obracania nauszników i regulowany elastyczny pałąk. Zaś całkowitym miłośnikom muzycznych doznań polecić można Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT).Cena ich jest z najwyższej półki, ale zastosowane materiały i technologie zapewniają taką jakość dźwięku, że warto tyle za nie zapłacić.