Popularność e-booków nie powinna zbytnio dziwić!

Submitted by admin on Tue, 04/29/2014 - 15:42

Typowe księgarnie są nadal dochodowymi biznesami, ale nie zapomnijmy, że bądź co bądź rozwój e-booków spowodował, że niejako książki w tradycyjnej formie są coraz mniej popularne. A co najważniejsze, ten trend błyskawicznie ulega zwiększeniu, w szczególności wśród młodych czytelników. Tradycyjni księgarze oraz wydawcy nie mogą walczyć z tym procederem, bo to nierealne.


Czytniki e-booków
Autor: Cloned Milkmen
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo bardziej odpowiednim wyjściem jest porozglądanie się za niszami, dzięki to którym dosyć skostniały biznes wreszcie będzie pasował do naszej ery. Nie uważajmy, że świat, który tak bardzo szybko biegnie do przodu, będzie najzwyczajniej czekał na nas. No dobrze, ale zastanówmy się jakie urządzenia są znakomite dla fanów czytania w nowoczesnej formie.

Wiele osób, również Polaków, twierdziło, iż elektroniczne ksiąki powodują ogromny ból oczu, łzawienie, etc. Być może w istocie czytanie w opasłe książki na typowym laptopie jest czymś bardzo męczącym, ale ciężko nie zauważyć, że Kindle wielce zrewolucjonizował cały świat. Można powiedzieć, iż w żadnym wypadku ktoś kto choćby raz czytał książka na Kindlu, będzie uważał, że mocno bolą go oczy.

To znaczy zapewne znajdą się tego typu osoby, lecz można powiedzieć, iż to wyłącznie uczniowie, którzy na czytniku są zmuszeni czytać lektury, które do fajnych bez wątpienia raczej nie należą. No przynajmniej w przeważającej większości. Zapewne zdecydowana większość polskich uczniów może się zgodzić. A więc kupmy sobie, jeżeli oczywiście mamy kasę, czytnik Amazon Kindle Paperwhite, a pewnie będziemy pod bardzo dużym wrażeniem.

Wygoda czytania książek elektronicznych
Autor: Tony McNeill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś dużo czyta, to nawet tak naprawdę nie powinien się długi zastanawiać. Zapamiętajmy tylko jedno: Kindle spowodował, że wreszcie czytanie ciekawych książek jest niejako na wyciągnięcie ręki. Trudno deprecjonować ogromne zasługi amerykańskiej firmy o nazwie Amazon.

Czymś bardzo godnym zainteresowania jest również dzieło Koreańczyków: a mianowicie Samsung Galaxy Tab. Dosyć popularne w Polsce urządzenie.

Zapamiętajmy, że choć łatwo zauważyć tzw. hejt na produkty marki Samsung, to tak czy siak trzeba postarać się docenić tego producenta. W ogóle bardzo duże gratulacje dla Koreańczyków - bardzo mądra nacja, która sprawiła, że także funkcjonowanie ludzi w Polsce jest łatwiejsze.