Klasyczne planszówki ciągle modne

Submitted by admin on Tue, 04/29/2014 - 15:56

Mogłoby się zdawać, iż jeśli komputery oraz laptopy tak mocno zawładnęły naszym życiem, że ciężko nam się bez nich ruszyć, to gry planszowe odeszły do lamusa, a ich miejsce przejęły jedynie i wyłącznie gry komputerowe. Prawda jednak jest taka, że wciąż gry planszowe mają ogromne rzesze miłośników, zwłaszcza, iż pozwalają zagrać większej ilości osób w tym konkretnym czasie, a więc ma okazję w nie grywać cała rodzina, przez co mocniej się ona ze sobą zżywa.


Możemy obracać pieniędzmi

Kiedy chcemy nauczyć nasze pociechy decydowania kapitałem, przyjmowania ryzyka inwestycyjnego, przewidywania co i ile możemy stracić w przypadku choroby, to bez wątpienia fantastycznie nam w tym wszystkim dopomoże gra Alexander Biznes po polsku Carcassonne - gry planszowe - edycja świąteczna. Opiera się ona na świecie pieniędzy, ale jednocześnie jest tak przemyślana, że tak jak w prawdziwym świecie, tak oraz tutaj los graczy w dużej mierze zależy od ślepego losu, a więc od tego czy ktoś choruje, ulegnie wypadkowi, czy być może będzie się cieszył znacznym zdrowiem. Natomiast gra Eurobusiness (Eurobiznes / Eurobusiness),jest mocno podobna do gry Monopoly, bo sprzedajemy oraz nabywamy nieruchomości, a warto to robić w tak umiejętny sposób, by przy promocji mieć możliwość jak najwięcej na tym wszystkim zarobić.


Gry planszowe również można rozbudowywać

monopoly gra
Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Wydawałoby się, że gra planszowa jest stała oraz niczego kolejnego nie można tam wprowadzić. Prawda jednak jest taka, iż mają one też własne akcesoria, które w każdej chwili mamy możliwość dokupić, a gra Carcassonne edycja zimowa, udowadniam nam, że pojawiają się też sezonowe edycje. Co interesujące, to wyżej wymieniona gra nie ma stałej planszy, tylko jest ona budowana za pomocą kwadratowych płytek, nie mniej może do niej siąść cała familia i jednocześnie niesamowicie się zabawić, podczas takiego spędzania wolnego czasu.


Dajmy im się zaskoczyć

Kiedy jesteśmy z tych, którzy uważają, iż gry planszowe są nieciekawe oraz nie trzeba sobie nimi zawracać głowy, to z pewnością musimy dać możliwość takim grom oraz sprawdzić, jak bardzo odróżniają się one od tych okazji, z jakimi spotykaliśmy się jeszcze kilka lat temu. A kto wie, być może tak nam wpadną one do gustu, iż na naprawdę długi czas zapomnimy o tych grach komputerowych?