Spory wybór propozycji tabletów - jak sobie z tym poradzić?

Submitted by admin on Tue, 04/29/2014 - 10:23

Rynek tabletów rozwija się w dynamiczny sposób. Co kilka miesięcy wychodzą nowe produkty, a producenci prześcigają się w nowinkach technicznych mających zachęcić klientów do zakupu właśnie ich produktów. Mocno zmieniły także preferencje jeśli chodzi o wielkość matrycy. Do niedawna popularne były tablety 7 i 10 calowe, ale teraz coraz częściej spotyka się inne wymiary, przykładowo 8 lub 9 cali. Dla przykładu firma lenovo w swojej ofercie posiada obydwa najbardziej popularne rozmiary tabletów.

Lenovo Yoga Tablet8 4
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Tablet Lenovo A1000 (59-369818) to typowa konstrukcja w najpopularniejszej grupie tabletów o przekątnej 7 cali (więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Tablet S6000 (59-368571)marki Lenovo). Matryca posiada rozdzielczość 1024x600 pixeli, a 16G pamięci z pewnością pozwoli na swobodne użytkowanie większości aplikacji. Bardzo dużym plusem tego tabletu jest bardzo dobry dźwięk, uzyskiwany dzięki dwóm mocnym głośniczkom stereo. Za to Tablet Lenovo S6000 (59-368571) to 10 cali zamknięte w stylowej czarnej obudowę. Tablet już od pierwszego wejrzenia sprawia wrażenie porządnie zrobionego, a także eleganckiego i stylowego.

tablety i pokrowce
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
W środku jest podobnie, procesor o czterech rdzeniach bez żadnych problemów da sobie radę z każdą aplikacją, a 16G ramu zagwarantuje wydajność w każdej bez wyjątku uruchomionej grze. Poza tym model ten został wyposażony w łączność 3G, dzięki czemu ma on możliwość połączenia z internetem w dowolnym miejscu. No i nie należy zapomnieć o dużej baterii, która sporo wydłużyła czas pracy urządzenia.

Podobny zestaw parametrów ma Tablet Kiano Core 10.1 Dual 3G. Matryca o przekątnej 10 cali gwarantuje wyraźny i ostry obraz o rozdzielczości 1280x1600 pikseli, a dwurdzeniowy procesor wystarczającą wydajność do sprawnej i szybkiej pracy. Również model Kiano (sprawdź parametry sprzętu na tej stronie) ma na wyposażeniu modem 3G oraz pojemną baterię, a w przeprowadzanych testach wypada bardzo korzystnie na tle innych konkurentów. Firma Kiano postanowiła zaproponować coś również dla dzieci, i dla nich dedykowany jest Tablet Kiano Young 9 Dual, z 9-calowym ekranem. Dzięki niewysokiej cenie i solidnemu wykonaniu ten model tabletu świetnie nadaje się jako upominek dla wszystkich maluchów.