Zobacz jaki sprzęt przyda się zamiast książki

Submitted by admin on Wed, 04/30/2014 - 16:32

Ile razy działo się tak, iż podróżując tramwajem nieśliśmy ze sobą ciężką książkę, bo pragnęliśmy sobie za jej podparciem umilić jazdę i jednocześnie przeklinaliśmy w duchu to, iż musi ona mieć akurat tak dużo stron? Dziś mamy szanse skorzystać z nowych technologii, które pozwalają nam na czytanie nawet grubych ksiąg, za pomocą specjalnego urządzenia, które jest niewielkie oraz które jednocześnie niezbyt dużo waży.

Czytniki e-booków to świetna alternatywa
Jeżeli jedziemy w długą trasę, to zamiast zabierać ze sobą po kilkanaście sporych książek, starczy, że weźmiemy ze sobą urządzenie o nazwie , czyli inaczej określając czytnik e-booków oraz wgramy na niego pliki z książkami, które nas interesują. Do wyboru w niskiej kwocie mamy również czytnik Amazon Kindle 5 z reklamami czarny, lecz dając ciut więcej mamy szanse stać się posiadaczami takiego czytnika bez reklam. Co istotne, są to małe sprzęty, lekkie, skonstruowane w taki sposób, iż podczas czytania nie męczą nam się oczy, jak to nieraz ma miejsce w czasie czytania na normalnym komputerze. Wspaniałe w tym wszystkim jest też to, że e-booki są dużo tańsze aniżeli normalne książki, a więc możemy mieć ich więcej, a jednocześnie nie biorą nam miejsca w szafie.

Dla dzieci oraz tych którzy nie lubią czytać
Gry dla dzieci
Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nasze dziecko jest nazbyt małe, aby samemu sobie poczytać bajki, a my nie ciągle mamy szanse mu je poczytać, to z pewnością wspaniale sprawdzą się tu audiobooki czyli inaczej mówiąc książeczki, które są odczytywane przez kogoś innego, a my po prostu mamy szanse to nagranie następnie przesłuchać. Kiedy nasze dziecko kocha bajkę Auta, to z pewnością idealnym podarunkiem dla niego będą Auta – 3 grające książeczki (audiobook), których będzie miało szanse słuchać do woli. Co istotne, to też są audiobooki stworzone z myślą o dorosłych, gdzie nagrane są znane książki dla dorosłych. Sprawdź:

Może kiedyś zastąpią książki z papieru
Jeśli papierowe książki są dla nas za wielkie, albo po prostu braknie nam czasu na ich czytanie, a jesteśmy ciekawi jakiejś książki, to ciągle mamy szanse skorzystać z nowoczesnej technologii jaką przedstawiają nam e-booki i audiobooki. I chociaż ta forma jest coraz mocniej popularna, to jednak trzeba wspomnieć, iż nadal jest bardzo wielu miłośników książek drukowanych, dla których mają one nieprawdopodobną dusze.