Jaki sprzęt służący do zdjęć prasowych?

Fotografia prasowa rządzi się własnymi prawami.Fotoreporter, który otrzymuje zlecenia na fotoreportaż relacjonujący ważne wydarzenie sportowe, na przykład zamieszki, musi liczyć się z tym, że danego ujęcia nie da się powtórzyć.Sytuacja zmienia się wówczas na tyle prędko, że o uchwyceniu najlepszego momentu przesądzają nierzadko ułamki sekund.


Obiektyw, fotografia
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jest to niezwykle wymagająca praca, którą wykonuje się w dużym pośpiechu. Osoba, która chciałaby pracować w tym zawodzie, musi odporna na sytuacje stresowe, jak również wytrwała, gdyż oczekiwanie na świetne ujęcie wymaga czasu. Fotoreporter przeważnie chodzi obładowany ciężkim sprzętem,dlatego jest to praca dla osób sprawnych fizycznie.

Fotografowanie dynamicznej sytuacji wymaga od fotografa nie tylko refleksu, ale również aparatu ,który doskonale ostrzy obraz, a także pozwala rejestrować obraz z dużą prędkością. Dlatego w torbie fotoreportera musi znaleźć się sprzęt, który zapewni krótki czas reakcji na wciśnięcie spustu migawki. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć możliwość wykonania nawet 20 klatek na sekundę.

Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że podczas pracy nad fotoreportażem nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Dlatego niezawodny aparat musi być odporny na wszędobylski kurz oraz opady deszczu lub śniegu. Oprócz tego istotne jest, aby sprzęt robił dobrej jakości zdjęcia przy wysokich czułościach ISO. Także obiektyw w aparacie musi być odporny na trudne warunki atmosferyczne. Obiektywy (kliknij aby zobaczyć więcej) canon należą do najczęściej wybieranych przez profesjonalistów.

aparat fotograficzny
Sprawdź dlaczego ->sigma-sklep.pl/obiektywy (rekomendują nas),2,cat.html W zawodzie fotografa prasowego trzeba mieć kilka obiektywów o zmiennej ogniskowej. Teleobiektyw służy do robienia zdjęć z oddali, kiedy nie możemy podejść blisko sceny.Nierzadko jednak zdarza się, że fotograf nie może oddalić się na większą odległość od obiektu. W takiej sytuacji tylko bardzo krótkie ogniskowe uchwycą wszystko z szerokiego planu. Obiektywy nikon również posiadają wiele ciekawych zalet, dlatego trzeba rozważyć ich zakup.

Opinie o produktach nikon możemy znaleść na www.sigma-sklep.pl/obiektywy-makro,6,cat.html. Naturalnie wszystko zależy od tego, jakiej firmy korpus posiadamy.