Plastikowe klocki, które w zeszłym wieku zawojowały świat. Co można z nich wybudować?

Submitted by admin on Tue, 02/11/2014 - 16:23

Czy masz świadomość, która firma jest największym światowym producentem opon? Co roku wytwarzają 36 mln sztuk opon. Mianowicie, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi scalania, można ze sobą zestawiać w gruncie rzeczy w nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, buduje je od roku 1947.

W ofercie fabryki znajdziemy bardzo wiele różnych kolekcji zawierających szereg zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy konstruować pojazdy, czy zdarzenia z życia mieszkańców miast, szczególnie związane z zawodami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy.

Odrębne nastawienie do kreacji dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam wznosić konstrukcje mechaniczne, z różnorodnymi kooperującymi wzajemnie elementami, jak koła zębate, ośki, siłowniki, rozmaite przekładnie, a nawet silniki elektryczne. Są nawet zestawy zawierające elementy pozwalające na zdalne sterowanie i zaprogramowanie wybudowanych przez nas urządzeń.

Jest także seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie posiada każdy sklep z klockami Lego. To wielobarwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, pobudzające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich umiejętności manualnych.

Jest też niemało serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych bohaterów z komiksów Marvela czy DC.

Klocki lego
Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Największą zaletą, i prawdopodobnie głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój zawrotny sukces, jest stworzenie systemu łączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a umożliwiającego krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Rozpoznawalne walcowate wypustki na górnej części wszystkich klocków ciasno wpasowują się w podobne elementy od dołu.

Klocki Lego to cudowna, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieskończone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.