Nowy gracz wśród lustrzanek - Sony i jego lustrzanki

Submitted by admin on Thu, 06/13/2013 - 14:54

Koncern Sony wypuścił w ostatnim czasie na rynek kilka zaawansowanych cyfrówek. Pośród promowanych produktów znaleźliśmy 4 interesujące modele: DSC-HX300 z pięćdziesięciokrotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 wyposażonego w matrycę 18,2 megapikseli, wodoodporny DSC-TX30 i DSC-HX50 – najmniejszy aparat kompaktowy z tak dużym zoomem.


logo sony
Zacznijmy ranking od absolutnej nowości - aparatu Sony DSC-HX300 - udoskonalonej wersji HX200V, który prezentuje się jak zwyczajna lustrzanka i posiada porównywalny panel obsługi. Zaawansowany megazoom został wyposażony w przetwornik obrazu o rozdzielczości 20, 4 MP i solidniejsze podzespoły. Ponadto DSC-HX300 jest bardziej masywny od poprzednika i może poszczycić się udoskonalonym stabilizatorem obrazów. Mocną stroną modelu są też jego opływowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i ułatwia pracę fotografującemu.

Na drugim miejscu powinien znaleźć się DSC-TX30, czyli nadzwyczaj odporny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat umożliwia fotografowanie do 5 metrów pod wodą, a jego twarda obudowa zniesie upadek z wysokości 1,5 m. i sprawdzi się nawet przy skrajnej temperaturze. Najnowszy Cyber-shot został zaopatrzony w dotykowy ekran, przetwornik obrazu typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18, 2 MP oraz stabilizator obrazów - Super SteadyShot. Dodatkowo Sony DSC-TX30 daje możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD oraz tworzenie zdjęć 3 D.

Następny w kolejności jest DSC-HX50, czyli lekki i niewielki aparat kompaktowy, zaopatrzony w aż 30-krotny zoom optyczny oraz matrycę CMOS Exmor R, której wartość wynosi 20, 4 MP. To w tej chwili chyba najmniejsza cyfrówka z tak dużym zoomem, która umożliwia fotografię obiektów w trybie 10 klatek na sekundę. Aparat Sony DSC-HX50 posiada 3 calowy wyświetlacz oraz pomocną funkcję Wi-Fi. Produkt kierowany jest do fanów modeli kieszonkowych , chcących integracji ulepszonych funkcji kompaktu z gustownym designem.

aparat
Ostatni z omawianych modeli to DSC-WX300, polecany przez producenta. Cyfrówka z serii WX jest zaawansowanym aparatem, dostępnym w niestandardowych kolorach. W porównaniu z innymi produktami tej kategorii przedstawia się wyjątkowo dobrze i zachwyca swoim kształtem. Prócz matrycy o rozdzielczości 18, 2 megapikseli czy dwudziestokrotnego zoomu, Sony DSC-WX300 został zaopatrzony w funkcjonalny ekran LCD oraz Wi-Fi. Z aparatu bez wątpienia będą usatysfakcjonowani amatorzy rozwiązania “point and shoot”, ponieważ tym razemwytwórca gwarantuje im aż kilkanaście kreatywnych programów.

Najnowsze aparaty Sony to stylowe i praktyczne urządzenia odznaczające się wysokimi parametrami użytkowymi. Można je spokojnie polecić amatorom fotografii, którzy aktywnie spędzają czas i pragną dokumentować chwile przeznaczone na spotkania ze znajomymi bądź w trakcie eskapady. Jakikolwiek z omawianych modeli spełni swoją funkcję i pozwoli na dłużej cieszyć się oczekiwaną jakością zdjęć.
Autor : S.D.