Jak w dzisiejszych czasach wypada w wykonaniu ludzkości czytanie książek

Submitted by admin on Wed, 05/28/2014 - 12:00

Aktualnie wielu ludzi jest zdania, że standardowa książka z wolna odchodzi w zapomnienie. Według nich za kilka lat zostanie ona całkowicie wyparta przez technologie komputerowe i Internet. Nie jest to jednak możliwe, gdyż książka w standardowej, papierowej postaci cały czas ma bardzo wielu zwolenników. Z drugiej strony jednak rozwiązania techniczne w tym zakresie są nieustannie rozwijane. Stosunkowo niedawno opracowano tak zwane e-booki, czyli książkicyfrowe. Ich przeznaczeniem jest czytanie nie na papierze, a na specjalnym wyświetlaczu. Początkowo przez e-książki rozumiano wyłącznie pliki tekstowe z książkami, które były czytane na ekranie komputera. Obecnie ich definicja uległa zmianie z uwagi na rozwój technologii. Wprowadzono innowacyjne formaty danych do wyświetlania e-booków. Ewoluowała również technologia w zakresie ich czytania.


tablet Samsung Galaxy
Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com
Czytniki e-książek
Znaczną rewolucją było wprowadzenie czytników e-booków, służących do wyświetlania książek elektronicznych w rpozmaitych formatach. Określenia w rodzaju Amazon Kindle Paperwhite nie są raczej obce osobom interesującym się urządzeniami tego typu. Czytaj tu - http://www.taniomania.pl/.Są to bowiem nazwy nowoczesnych urządzeń do wyświetlania książek elektronicznych, które przeżywają ogromną popularność. Specyficzną cechą innowacyjnych urządzeń tego rodzaju jest zastosowanie tak zwanego e-papieru, czyli specjalnej technologii, poprzez którą czytanie e-booka na czytniku rzeczywiście sprawia wrażenie czytania na papierze. Tego rodzaju ekran nie odbija światła, ani go nie wytwarza, co powoduje, że wzrokczytającego tak się nie męczy.


amazon
Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie książek elektronicznych
Poza specjalnymi czytnikami, które są najlepsze do używania e-booków, jest również spory wybór innych urządzeń, które się do tego nadają. Obecny rozwój technologii powoduje, że lista tych urządzeń stale się zwiększa. Podstawowym urządzeniem wciąz jest komputer. Coraz częściej jednak bywa tak, że użytkownicy korzystają z e-booków na innowacyjnych urządzeniach mobilnych. Należą do nich na przykład popularne tablety, takie jak przykładowo Samsung Galaxy Tab (www.taniomania.pl/q/samsung-galaxy). Oferują one wysoką jakość czytania, choć nie tak dobrą jak specjalistyczne czytniki.