Co warto zapakować na obóz przetrwania?

Submitted by admin on Wed, 05/28/2014 - 09:24

Nasze dzieci co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Warto zadbać o to, aby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Obozy takie organizuje się najczęściej na obszarach sprzyjających wszelkim grom terenowym. Zwykle są to wycieczki w tereny górskie lub nad jeziora. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Mapa i kompas
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Często wyjazdy takie mają po trosze formę zabawy, chociaż mając na uwadze charakter militarny wycieczki, należy pamiętać, że musimy się także w tym przypadku liczyć z wysiłkiem fizycznym i dużą odpornością na stres. W sytuacji wyjazdów na obozy tego typu organizowane dla starszej młodzieży, możemy się spodziewać zwykle większego rygoru, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego typu jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla dzieciaków, które w szczególności interesują się militariami, czy też wojskowością. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mogli uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami (zobacz praktyczny asortyment w sklepie: http://cqb.pl/latarki-c-95.html). Ponadto na takiego rodzaju obozach mamy do zrealizowania jakiś scenariusz, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Zawsze trzeba się do czegoś takiego dobrze przygotować. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Na taki obóz należy na pewno wziąć przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli tego wymaga organizator.Wszystkie przybory takie jak zapałki, kompas czy nóż będą również niezbędne. Warto przed wyjazdem dowiedzieć się od organizatorów, jakiego typu asortyment będzie potrzebny. Nie zawsze będzie trzeba zakupić profesjonalny nóż typu ka bar, czasem wystarczy typowy nóż harcerski (doskonały sprzęt oraz akcesoria wojskowe: cqb.pl/survival-turystyka-c-182.html). Można również pomyśleć o odzieży termoaktywnej. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie zakupimy bez problemu masę elementów asortymentu przydatnych na taką wycieczkę.