Gdy robienie zdjęć staje się hobby

Submitted by admin on Fri, 05/30/2014 - 12:12

W XXI wieku fotografia jest tak bardzo powszechna, praktycznie nie zauważalna. W dzisiejszych czasach każdy posiada małe cudo, którym może uwiecznić zaręczyny, jak też każdą dowolną uroczystość za pomocą naciśnięcia guzika. Pewnie większość z nas właśnie tak robi. Ale w pewnym momencie przygody z fotografowaniem możliwe że zatęsknimy za tradycyjną fotografią, skomplikowaną ale za to romantyczną. Jeżeli taka tęsknota, taki pragnienie romantyzmu się w nas pojawia, jeśli zachwyci nas to zajęcie, musimy zadać sobie zasadnicze pytanie: jaki sprzęt zakupić, czy wystarczy nam najzwyklejszy sprzęt po tacie (pamiętający nie jedno), czy nowe, połyskujące, pachnące nowością współczesne urządzenie?


fotografia
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Bez względu na to czy (kliknij odnośnik) zdecydujemy się na nowoczesny aparat cyfrowy, czy też analogowy, pojawia się kolejne pytanie.

Mianowicie, czy w dobie zdjęć cyfrowych przydatne są jeszcze takie przyrządy jak: dyfuzory czy też kostki synchronizacyjne, więc wszystko to co wiąże się z fotografią tradycyjną (idź na stronę, gdzie zobaczysz kostki synchronizacyjne do aparatów).

Myślę, że jednak tak. Nie od dzisiaj wiadomo, że to co zrobisz własnoręcznie sprawia nam o wiele więcej satysfakcji. Poza tym, także praca z kliszą z całą pewnością daje nam sposobność wykazać się. Wreszcie, co również ma znaczenie, możemy pochwalić się bliskim, kolegom, przyjaciołom naszym hobby.


aparat
Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Amator wykonywania zdjęć prędzej czy później stanie przed koniecznością wymiany urządzeń czy części takich jak kostki synchronizacyjne, błony fotograficzne, nasadki do aparatów jak też innych niezbędnych materiałów eksploatacyjnych. Artykułów tego typu możemy szukać zarówno w sklepach internetowych jak i w fotograficznych sklepach stacjonarnych.

To co napisaliśmy wyżej to dopiero początek. Żeby wykonać profesjonalne zdjęcia nie wystarczy sam aparat. Niejednokrotnie potrzebne jest studio fotograficzne adekwatnie wyposażone w takie utensylia jak dyfuzory służące do doświetlania kompozycji, lampy błyskowe, statywy, przewody do wyzwalaczy, przewody synchronizacyjne, wyzwalacze radiowe i inne ułatwiające pracę pasjonata urządzenia. Przydadzą się także w pracy fotografa takie rekwizyty jak ubrania jeżeli chcemy wykonywać fotografie artystyczne.