Nowinki związane z fotografią dla pasjonatów fotografii

Submitted by admin on Fri, 05/30/2014 - 12:36

Kolejnym motywem wiążącym się z fotografowaniem gdy już jesteśmy nieco bardziej zaawansowani, albo naszym zamiarem jest zostać fotografikiem jest nabycie wyzwalacza radiowego do własnego studia fotograficznego.Pewnie będziemy musieli zaoszczędzić trochę funduszów na ten cel. Wartość takiego aparatu to od 400 do 700 i więcej złotych, zależnie od marki jaką przedstawiają wyzwalacze radiowe.


akcesoria fotograficzne
Autor: Dave Kennard
Źródło: http://www.flickr.com
Aparaty są kompatybilne z konkretnym wytwórcą aparatu fotograficznego. Przeważnie tego typu wyzwalacze radiowe do aparatów zasilane są z sieci elektrycznej. Istnieją też przyrządy na baterie. Są one proste w użyciu. Nie ograniczają nas takie ruchome wyzwalacze do zajmowania się fotografią tylko w naszym atelier. Umożliwia nam to łatwiejsze wyjście w plener. Ogromnie mogą uprościć pracę dzisiejszego fotografa takie nowe akcesoria.


Wyzwalacze radiowe to ”chytre” rozwiązanie. Działa on przy pomocy fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz. Dzięki jego użyciu można sterować na odległość od kilkunastu do nawet 100 metrów nie tylko lampami oświetlającymi, lampami błyskowymi, - w niektórych modelach możemy obsługiwać nawet do 5 naraz niezależnych urządzeń - ale również spustem migawki aparatu. Pozwala to pracującemu człowiekowi obsługiwać sprzęt fotograficzny zdalnie, co może nie tylko poprawić komfort pracy ale także otwiera nowe możliwości przed fotografikiem. Może on na przykład fotografować w ten sposób z z ukrycia przyrodę, co ogranicza do minimum interwencję człowieka, dzięki czemu możemy zyskać dużo bardziej niesamowite efekty.

fotografia
Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Jak było wspomniane w tym artykule, wyzwalacze radiowe możemy używać jako bezprzewodowe wyzwalacze migawki. W tym celu należy połączyć nadajnik wyzwalacza radiowego usytuowany na aparacie z przyciskiem migawki. Tę funkcję spełniają przewody do wyzwalaczy. Natomiast przewody synchronizacyjne służą do łączenia ze sobą wielu lamp błyskowych. Porównaj przewody synchronizacyjne do różnych modeli aparatów.

Takie właśnie współczesne urządzenia techniczne najczęściej stosowane są w fotografii reporterskiej. Wszędzie tam gdzie wymagane jest fotografowanie z dużej odległości bez utraty na jakości, ostrości, kontrastu zdjęć. Stosuje się je też w czasie profesjonalnych sesji fotograficznych, pokazów mody a także wszędzie tam gdzie potrzebne jest doskonałe oświetlenie fotografowanych obiektów.