Oświetlenie zewnętrzne

Submitted by admin on Mon, 06/02/2014 - 16:09

Z oświetleniem jest jak z grą w kasynie. Można dużo wygrać albo też dużo stracić. Z rozmysłem dostosowane światło spełni swą rolę, nietrafione przyniesie odwrotny skutek. I nie ma różnicy czy jest to dom, ogród czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, zapewniać bezpieczeństwo, a z tym bywa różnie.

Nocne oświetlenie ulic
Wybór właściwej oświetlenia to trzy czwarte sukcesu. Dlatego idealnie jest, już w na początku powstawania domu wziąć pod rozwagę, która część domu, ściana lub zakątek ogrodu jest warta zaakcentowania. Choć trudno to określić w momencie gdy nasz dom jest dopiero na początku drogi swego istnienia, należy przeznaczyć temu tematowi nieznaczną ilość czasu.

Przeglądając najnowsze katalogi projektantów wnętrz, widzimy, jak wielką rolę w dzisiejszej architekturze pełnią elementy nowoczesne, wcześniej nieznane i nietypowe. Dotyczy to nie tylko budowy i kształtu samego domu, ale także dodatkowych elementów, których podstawowym założeniem jest wzbogacenie wizualne budowli. Jednym z takich elementów są lampy ogrodowe, równie ważne jak dobór roślin czy architektura w ogrodzie.

Ogród nocą
Autor: www.elswar.pl
Źródło: www.elswar.pl
W dzisiejszych czasach lampy ogrodowe montowane są nie tylko po to, aby oświetlić drogę i dróżki, lecz także po to, by wprowadzić odpowiedni nastrój i charakter. Temat ogrodów to dziś pełen wachlarz pomysłów, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Projektanci ogrodów sugerują eksponowanie w ogrodzie posągów, małych fontann lub tak oczka wodnego, co sprawi, że ogród będzie uspokajał swoich właścicieli i pozwoli im na odpoczynek w bajkowym klimacie. Z całą pewnością lampy ogrodowe to kropka nad „i” zielonej przestrzeni i pomagają stworzyć taki wizerunek ogrodu, jaki sobie właściciel ogrodu wymarzył.

W sprzedaży internetowej znajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, nie tylko z przeznaczeniem do domów i ogrodów, posiadających w swej ofercie na przykład lampy uliczne czy parkowe. Lampy LED, oprawy uliczne LED odpowiednio rozmieszczone zapewniają większy komfort jazdy i lepszą widoczność podczas prowadzenia pojazdów. Z powodzeniem lampy uliczne są wykorzystywane także przy oświetlaniu chodników, osiedli czy placów do parkowania. Pełnią swą funkcję idealnie, dzięki nim ulice, parki rozkwitają urodą po zmroku, zapewniając nam przy tym poczucie bezpieczeństwa.

A przecież na tym zależy nam najbardziej.