Nie demonizujmy gier konsolowych

Submitted by admin on Fri, 06/27/2014 - 16:14

Fajnie, że tak naprawdę dzieci mają dzisiaj tak dużo ciekawych metod spędzania wolnego czasu. Choć gry ps2, ogólnie spędzanie czasu przed konsolą lub komputerem niesie za sobą trochę zagrożeń, lecz o tym potem nieco się wspomni. Na dobry początek powiedzmy tak naprawdę z jakich przyczyn w żadnym przypadku nie można ciągle wielce stereotypowo podchodzić do gier!

screen z need for speed
Autor: Colin
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo: przynajmniej niektórzy rodzice wychodzą z założenia, że gierki bardzo szkodą, w szczególności jeżeli w grę wchodzi psychika młodego człowieka. Dziwne myślenie: przecież gierki nie sprawiają, iż normalny człowiek nagle staje się wariatem - przykładowo oczernianie producentów gierek, próba oskarżenia ich, jakoby byli winowajcami strzelanin w amerykańskich szkołach jest w zupełności bezsensowne. Zresztą w sumie można wymienić wiele rodzajów gier...

Zatem są naturalnie dostępne w centrach handlowych gry akcji PS2, które w wielu przypadkach faktycznie nie powinny być używane przez młodocianych graczy, lecz bez paranoi: przecież wszystko jest dla ludzi, jeśli jest wyłącznie użytkowane ze zdrowym umiarem! Pamiętajmy, że zwykły gracz, w dosłownie każdym wieku, to osoba, która zasadniczo jest w stanie sporo się z gier nauczyć, choćby języków obcych!Są dostępne lingwistyczne gry na PS2, które sprawiają, iż czymś mocno łatwym jest szybkie poznawanie słówek. To nie jest jakaś tam ściema! Ciężko nie dostrzec, że często nauka jest najprostsza wtedy kiedy po prostu młody człowiek nie wie, iż w trakcie beztroskiej rozrywki również buduje własną przyszłość: język angielski należy poznać!

Należy także doceniać to, że gry samochodowe bądź najnowsze gry akcji na PS2 mogą spowodować, iż dziecko nareszcie zażyje relaksu. Dzieciństwo generalnie musi być możliwie jak najbardziej beztroskie, a szczególnie w obecnej dekadzie stres dziecięcy nie jest rzadko zauważalnym zjawiskiem. Zauważajmy wady gierek, lecz nie demonizujmy ich zbytnio, to nic mądrego.