Na co należy uważać w temacie gier?

Submitted by admin on Mon, 06/30/2014 - 09:27

Musimy pamiętać, że dosyć częste przenoszenie się w niezwykły świat gier to ogólnie nic dziwnego. Jeżeli jesteśmy rozsądni, wiemy, iż od autentycznie wszystkiego można jakoś uzależnić, zatem zachowamy mimo wszystko umiar, raczej nie będziemy mieli z niczym problemów. Jednakże jeśli mamy słabą psychikę, nierzadko mamy poważne kłopoty z umiarem, pewnie dołączymy do grupy takich osób, którym faktycznie gry zaszkodziły. Fakty są takie, że statystyczny gracz umie wyciągać dużo radości z grywania, co najistotniejsze, poznał granicę, zatem gry psp i tak nie stanowią dla niego jakiejś przeszkody, która potem wygeneruje spore kłopoty, np. unikanie uczęszczania do pracy - istnieją takie przypadki, zatem trzeba się postarać wystrzegać swoistego uzależnienia się.

PS Vita
Autor: Cognoscenti*
Źródło: http://www.flickr.com
Rewelacyjnie, że gry akcji ps vita tak jakby łagodzą nasze obyczaje. Zatem taki człowiek, który miewał przez dłuższy czas problemy wynikające z ciągłego stresu, dzięki regularnemu wkraczaniu w świat gierek wreszcie miał okazję odpocząć, niejako móc zapomnieć o niegodziwym świecie, który naturalnie jest fajnym miejscem do zamieszkania, ale bardzo często daje ostro w kość. Takowa ucieczka ma rację bytu, chociaż trzeba bardzo uważać, bo ciągłe uciekanie w bezpieczny świat gier zdecydowanie może sprawić naszej osobie w dłuższej konsekwencji znaczne kłopoty.

Fajnie, iż gierki coraz częściej mogą służyć do zacieśniania więzi rodzinnych. No takie mamy czasy: zatem rodzic, który chce pobyć ze swoim dzieckiem, w praktycznie każdym wieku, często siada z nim do najzwyczajniej PC czy konsoli. Nic w tym nieodpowiedniego! Sympatyczne gry dziecięce ps vita (np.: gry na konsolę psp) są ciekawe, nie powodują skutków ubocznych. Chociaż wiadomo, że należy sporo rozmawiać ze swoją pociechą, nie sądzić, iż wyłącznie gry są godne poświęconego czasu - to chyba jasne.

Bardzo uważajmy także na kategorie wiekowe: co prawda w wielu przypadkach to zwykła ściema, lecz w istocie strzelanki czy bijatyki ps vita (na przykład jak tu: gry bijatyki na PlayStation Vita) nie są dla młodzieńców. Jeżeli ktoś z nas myśli jakoś inaczej może zalicza się do tej grupy, która musi zwrócić większą uwagę na to w co zwykła grywać. Nie bójmy się gier, ale jakby nie patrzeć postarajmy się zachować trochę zdrowego rozsądku.