Nowe techniki zastosowania najnowszych drukarek 3D

Submitted by admin on Tue, 10/28/2014 - 13:00

Od pewnego czasu często słyszy się o kolejnych elementach stworzonych za pomocą technologii drukowania przestrzennego. Drukarki przestrzenne są coraz powszechniej stosowanymi przyrządami, zarówno na całym świecie, jak i na terenie kraju. Są tak znane i cenione, że wiele osób zapragnęło mieć takie urządzenie w domu na własny użytek. Powoli staje się to możliwe dzięki temu, że na chwilę obecną ceny takich drukarek w Polsce rozpoczynają się od 2 tysięcy złotych.

Z kolei ilość osób zainteresowanych tą kwestią nieustannie wzrasta, i to w przeróżnych dziedzinach. Oczywiście kupno takiej drukarki powinno być poprzedzone skrupulatnymi przemyśleniami, dotyczącymi przede wszystkim posiadanych możliwości drukowania różnych produktów. Indywidualni użytkownicy takich drukarek zazwyczaj uzywają ich do zabawy, jednak technologia ta ulega dynamicznemu rozwojowi, a na dzień dzisiejszy można podziwiać już nawet pierwsze domy wykonane tą techniką.

Oryginalny pomysł na upominek
Skan 3D
Autor: Carlos Pacheco
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczy wykonane za pomocą drukarek przestrzennych mają zróżnicowane zastosowania. umozliwia przykładowo tworzenie figurek przypominających żywe osoby. Do tego celu wybraną osobę fotografuje się wysokiej klasy sprzętem z każdej strony, a z tego skanu można następnie sporządzić- więcej na:Zapoznaj się z odpowiedzią do czego wyżywa się wydruku 3D? Koniecznie przeanalizuj tę witrynę! . Poza tym coraz więcej ludzi aktualnie decyduje się na tworzenie upominków dla bliskich za pomocą drukarek do domowego użytku. Można mieć wtedy pewność, że zastosowany projekt jest oryginalny. Poza tym znaczenie ma również satysfakcja z wykonanej przez siebie pracy i jej rezultatu.

Zastosowanie figurek 3D
Wspomniane wcześniej realistyczne figurki sporządzane z użyciem drukarek przestrzennych mogą mieć różne sposoby wykorzystania. Przede wszystkim może to być forma prezentu, odpowiednika zdjęcia danej osoby. Oprócz tego figurki 3D nierzadko kojarzone są z wykorzystaniem ich do tortów ślubnych, na których umieszcza się podobizny młodej pary. Tego rodzaju figurki są bardzo specyficzne i robią wrażenie z uwagi na realizm. Oprócz tego przestrzenne figurki mogą być także drobiazgiem upamiętniającym ukochaną osobę albo upominkiem dla osoby, która odbywa daleka podróż.