Czas na zmianę salonu pod chmurką

Submitted by admin on Mon, 03/25/2013 - 15:18

Wiosna zbliża się szybkimi krokami i coraz tęskniej spoglądamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w od wiosny do jesieni jest strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, mamy żyłkę do ogrodnictwa, możemy podpatrzeć pomysły nasadzeń roślin w którymś z czasopism ogrodniczych.

Jeśli nie mamy smykałki do ogrodnictwa, a chcielibyśmy, by znajomi pękli z zazdrości na widok naszego ogrodu, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, przynajmniej w początkowym etapie – przy jego projektowaniu i zakładaniu. Aby znaleźć sprawdzoną firmę, wystarczy wklepać w wyszukiwarkę frazę: projektowanie ogrodów na terenie warszawy (lub inne miasto, gdzie mieszkamy) i po oględzinach witryny firmy oraz wpisów na jej temat na forach rozpocząć nasz flirt z ogrodnictwem.
Francuskie ogrody
Autor: caspermoller
Źródło: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/
Wybijmy sobie z głowy rządki tui pod płotem i nieśmiertelne iglarki. Specjalista doradzi nam, jakie dobrać rośliny do stopnia nasłonecznienia i odczynu kwasowości gleby w naszym ogrodzie. Stworzy również projekt, biorący pod uwagę wzrost drzew i krzewów i tak dobierający rośliny, byśmy sami lub z pomocą ogrodnika maksimum 2 -3 razy w roku poradzili sobie z utrzymaniem naszego salonu pod gołym niebem.

Gdy w grę wchodzi zakładanie ogrodów na terenie Warszawy jest od lat centrum wielu firm będących liderami w w projektowaniu i opiece nad ogrodami. specjaliści opracowują projekty zarówno ogrodów, jak i aranżacji tarasów, biorąc pod uwagę nasz styl, dotychczasową roślinność i wielkość ogrodu. Warto jest zostawić najpiękniejsze okazy w zastanym ogrodzie, a poprzez nowe aranżacje, wykorzystanie najróżniejszych materiałów totalnie zmienić jego oblicze.Projektując ogród, uwzględnijmy od razu budowę systemu nawadniania, by nie zdemolować nasadzeń za jakiś czas. Wybierzmy ogród mieszany z niezbyt szybko rosnąca roślinnością, nie kupujmy drogich, a niełatwych w uprawie okazów, bo po pierwszych mrozach będziemy to sobie wypominać. Jeśli nie mamy czasu na plewienie, obsypmy roślinność korą lub małymi kamieniami, unikajmy bylin sianych, a uwzględnijmy w projekcie kwiaty cebulowe. nie zapominajmy, że rośliny zimozielone trzeba specjalnie traktować podczas mrozów. Ogród powinien być wyjątkowy, ale zarazem funkcjonalny i niewymagający zbyt wiele pracy – w końcu właśnie w ogrodzie powinniśmy odpoczywać.
Źródło : http://www.art-area.pl/