Mospilan i inne środki ochrony roślin

Submitted by admin on Fri, 04/19/2013 - 11:26

Rośliny są potrzebne w egzystencji człowieka. Nie z tego powodu, że las jest pięknym, zdrowym i uspokajającym miejscem, w jakim ćwierka ptactwo. Rośliny są potrzebne nie tylko z tego powodu, aby latem mieć możliwość przegryźć wiśnie czy borówki, a przed zimą kupić trochę jabłek: na sok, dżemy, domowe wino czy po prostu dlatego, żeby je pochrupać.

rosliny
Rośliny są podstawą egzystencji, między innymi te, jakich hodowlę człowiek opanował, nauczył się kreować nowe, wydajniejsze odmiany, by tworzyć z nich: mąki, pieczywo, soki, margaryny, oleje i inne artykuły, o jakich na co dzień nie myśli się, że pochodzą z jakiegokolwiek pola uprawnego, jakichkolwiek kłosów. Ponadto – do wiadomości wielbicieli tłustej kuchni i pieczystego w dowolnym posiłku – zwierzęta hodowlane jedzą właśnie rośliny; także jeśli są to resztki, jakich nikt raczej już nie wykorzysta; także pasze tworzą najtańsze w hodowli, chociaż obfitujące w walory odżywcze kłącza, ziarna i łodygi. Żeby mieć mięso, powinno się zwierzęta, z których ono pochodzi, karmić, i to wysokokalorycznym pokarmem.

Z tych powodów uprawa zbóż wdrapała się na szczyty osiągnięć. Nowoczesne odmiany, także wspomagane bioinżynierią, rosną błyskawicznie, są odporne na zarazy, dają olbrzymie ilości plonów z pojedynczego hektara. Nawozy ogrodnicze są tworzone w bardzo zaawansowanych zakładach laboratoryjnych; dzisiaj rolnicy, jacy od pokoleń uczyli się stosować nawóz naturalny wytwarzany przez zwierzęta, nie potrafią uzyskać takich zbiorów, jak te uzyskiwane przez rolników idących z duchem czasu. Zaś co, poza nawozami sztucznymi, pochodzenia naturalnego i współczesnymi odmianami nasion, wykorzystują też środki ochrony roślin (http://e-hortico.pl/srodki-ochrony-roslin) przed szkodnikami, na przykład Mospilan (odwiedź sklep e-hortico.pl) – popularny i wydajny środek w formie sypkiej, jaki w gruncie rzeczy gwarantuje uniknięcie plagi stonki ziemniaczanej i wielu pozostałych gatunków robactwa, jakie niszczą uprawy.

rosliny2
Uprawy przemysłowe, ogrodnictwo, uprawy cieplarniane – jest to mnóstwo wyzwań dla każdej osoby pracującej na życie hodowlą roślin. Są rzecz jasna rośliny, na przykład rzepak, jakie świetnie radzą sobie w każdych okolicznościach, są jednak i takie rośliny, które narażone bywają na najróżniejsze choroby i plagi, a są dużo bardziej dochodowe. Przede wszystkim ta druga grupa potrzebuje coraz to nowszych rozwiązań i propozycji, które umożliwią nieco łatwiejszą uprawę, a jednocześnie – co najistotniejsze – są neutralne dla życia ludzi i zwierząt.
Źródło :
Autor : S.S.