Po co gramy w multimedialne gry video?

Submitted by admin on Mon, 12/16/2013 - 15:52

Kto nie uwielbia co pewien czas pograć w jakąś grę? Niegdyś królowały gry takie jak chociażby klasy. Jednakże dzisiaj przede wszystkim są na topie gry komputerowe. Na pewno mają trochę wad, gracze nie zawsze potrafią pokazać odpowiedni dystans, ale zasadniczo z grami jest tak samo jak z samochodami. A więc jeżeli są poprawnie wykorzystywane, nie ma żadnego problemu. Dobrze, ale dlaczego gierki komputerowe są tak bardzo obecne w naszym życiu? Czym się objawia ich ogromny fenomen? Zapewne chodzi głównie o to, że najzwyczajniej mogą zapewnić doskonałą rozrywkę.

W końcu gry komputerowe, ale również chociażby gry konsolowe - Playstation 3, etc., potrafią efektywnie zabić nudę (więcej: http://pssite.com/news.html?filtr=ps3). Jeżeli gracz się nudzi, po załączeniu fajnej gry nareszcie zapomina o tym szkodliwym stanie. Przecież absolutnie nikt nie jest miłośnikiem nudy... Jednakże wcale nie jest powiedziane, że gry są wyłącznie zabijaczem czasu. Prawda jest taka, że są w stanie także niejako rozwinąć nasze zdolności towarzyskie. Spotkania z kolegami - właśnie przy grach, to praktycznie zawsze świetna okazja na spędzenie czasu. Chociaż oczywiście i tak trzeba zwrócić uwagę, że najbardziej znacząca jest zwykła rozmowa.

gra na przeglądarkę
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Gry są także doskonałe z tego powodu, iż po prostu jakby nie patrzeć rozwijają nasz umysł. Naturalnie można natrafić na dużo efektywniejszych sposobów na ulepszenie mózgu, lecz prawda jest, że tak czy siak lepsze gry, niż nic. Chociaż są zróżnicowane gry - są te, które kompletnie nie dają efektów, lecz np. battlefield 4 to doskonały przykład tej gierki, która pod naprawdę każdym względem jest świetna.

Obecny świat jest bardzo stresujący - a w końcu jakoś do teraz nie obmyślono lepszego sposobu na walkę ze stresem, aniżeli przednia rozrywka. A fakty są takie, że gierki sprawiają, iż nareszcie człowiek ma okazję świetnie się odstresować. Zatem: jeżeli człowiek potrafi zachować umiar, w żadnym razie nie przesadza z gierkami, zdaje sobie sprawę, iż za długie granie nie jest OK, z pewnością da sobie radę w życiu. W takim razie zapewne nie pozostaje nic innego, jak najzwyczajniej w świecie usiąść wygodnie i włączyć jakąś gierkę.