Zabawki dziecięce

Submitted by admin on Wed, 04/30/2014 - 15:39

W czasie wychowywana dzieci na pewno najważniejszą rolę odgrywa opieka i przykład rodziny. Oprócz tego istotne są jednak również elementy inne, takie jak miejsce zamieszkania i zagwarantowane tam warunki, a także różnego rodzaju elementy, które są przydatne rodzicom najmłodszych dzieci. Bardzo ważne są na przykład rozmaite akcesoria kosmetyczne i pielęgnacyjne, szczególnie w pierwszych momentach życia dziecka.

Zabawki z klocków lego
Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Są to przykładowo takie akcesoria jak pieluchy czy przedmioty do kąpieli. Ogromną rolę odgrywają również zabawki. Najmniejsze dzieci nie potrzebują większej ilości zabawek. Należy jednak im je zapewniać. Niemowlęta czują potrzebę obserwowania i poznawania otaczającej je rzeczywistości, potrzebują więc elementów do dostarczania bodźców.

Do tego celu natomiast doskonale nadają się różnorodne wielobarwne zabawki. Należy jednak pamiętać, by elementy tego rodzaju nabywać z rozwagą. Zabawki dla najmłodszych powinny być bezpieczne, tak by można było wykluczyć wszelkie zagrożenia.

Zabawki dla młodszych dzieci

Okres przedszkolny to czas dużej aktywności fizycznej, połączonej z przemożną chęcią odkrywania świata. Przedszkolaki to dzieci niezwykle ruchliwe i ciekawskie. Należy im zagwarantować zabawki jak najbardziej rozwijające fantazję i zwiększające wiedzę poprzez zabawę. Do rozwijania dziecięcej wyobraźni i zdolności manualnych świetnie nadają się różnego rodzaju klocki.

Zabawki z klocków
Autor: granada_turnier
Źródło: http://www.flickr.com
Tradycyjny typ to klocki Lego, które wybiera spora liczba rodziców. Zróżnicowanie klocków umożliwia wymyślanie i konstruowanie różnorodnych elementów, a bogactwo kolorów zwiększa liczbę bodźców. Przykładem popularnej serii są między innymi klocki Lego Chima.

Dla nastolatków

Wiek szkolny u dzieci to w pierwszej kolejności czas zdobywania wiedzy. W tym okresie dzieci poznają powinności ucznia i wdrażane są w system szkolny . Po zajęciach za to bawią się w domu. Wówczas świetnym pomysłem jest zapewnienie dziecku zabawek edukacyjnych. W tym zakresie dobrze jest przyjrzeć się hobby pociechy, jeżeli na przykład interesuje się dinozaurami, można kupić jej książkę o tej tematyce czy interaktywną zabawkę-dinozaura.W ten sposób dziecko poprzez zabawę zdobywa wiedzę i nowe umiejętności.