Gdy zachoruje… komputer

Submitted by admin on Mon, 06/30/2014 - 13:09

Bezpieczeństwo sieci w okresie, kiedy dociera do nas coraz więcej informacji o ofensywach hakerskich, to kluczowe zagadnienie. Najbardziej dotyczy to sfery przedsiębiorstw. Wiele firm, w tym też te, które operują na rodzimym rynku, obraca wrażliwymi informacjami.


Time sheet
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie ostatnich lat było sporo przypadków zawłaszczenia przez złośliwych hakerów całych baz z danymi kontrahentów różnych przedsiębiorstw. Takie pakunki wiedzy o konsumentach są łakomym kąskiem dla ludzi, którzy trudnią się wysyłaniem spamu. Zwykle ludzie nie wiedzą, jak w sporym stopniu jesteśmy powiązani z różnego rodzaju urządzeniami. Gromadzimy w komputerach bezcenne informacje, które nigdy nie powinny dostać się w nieupoważnione ręce. Dzień w dzień przesyłamy rozmaite dane firmom, zupełnie nie myśląc się nad tym, czy bezpieczeństwo sieci w środku ich jest na wysokim poziomie.


Jeśli masz przedsiębiorstwo, które ma pod opieką wartościowe dane, powinieneś postarać się o tak ważną rzecz, jak skuteczna ochrona sieci IT. Należy wiedzieć, że głównym aspektem zabezpieczającym informacje w firmie jest kompetentny człowiek. Dobrym pomysłem jest przyjęcie do pracy zespołu specjalistów, którzy będą nieustannie dbać o bezpieczeństwo sieci w przedsiębiorstwie. O ile twoje przedsiębiorstwo nie dysponuje budżetem na przyjęcie takich fachowców, należy zastanowić się nad niezależną agencją, która oferuje sprawdzanie sieci komputerowych. Zatrudnianie kontrolerów IT często to gwarancja, że infrastruktura internetowa w działalności jest chroniona.

Każdy manager, dla którego istotne jest bezpieczeństwo sieci, musi regularnie poznawać informacje o nowych atakach informatycznych. Trzeba mieć na uwadze, że wirusy internetowe, kiedyś będące tylko utrudnieniem dla domowych użytkowników PC, dziś zmieniły się w groźną broń cyfrową, używaną przeciwko firmom i krajom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innego rodzaju zabezpieczeniach, wejdź tutaj - kamery zewnętrzne - serwis lidera na rynku.