Solidne i będące na"czasie" zegarki

Submitted by admin on Mon, 07/07/2014 - 10:34

Czas pędzi coraz szybciej, już utrudnia rozeznanie, a co dopiero okiełznanie go, by choć na jakiś czas spowolnić. Taką myśl mamy, gdy czujemy się dobrze, gdy życzymy sobie, aby ten dobry stan nigdy się nie skończył. Z drugiej jednak strony, czas się wlecze, mógłby już dać spokój i trochę przyspieszyć. Tak myslimy, kiedy jest nam źle, gdy czas płynie bez końca, gdy bezczynność i stres rozlewają swoje zbędne kilogramy na naszym organizmie. To wszystkonieubłagany czas… Nie ma na niego mocnych.
zegarek bisset
Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją plemiona, zapomniane ludy, gdzie nie zdają sobie sprawy tego, co to jest zegarek. Czas ustala im wschód i zachód słońca, ogólnie usytuowanie naszej gwiazdy na niebie. Oni ludzie muszą wypełniać swoje obowiązki, ale nie czują się skonfliktowani ze sobą, niemają sobie za złe,iż dokądś nie dotarli, nie muszą pędzić na spotkania, trzymać się kurczowo upływających sekund oraz minut? Jeśli da się oszukać czas, jeżeli można mieć na niego jakikolwiek wpływ, to istnieje jeden świetny sposób: wyrzucić zegarek za okno!Tak, łatwo powiedzieć. Dla przytłaczającej większości ludzi tego rodzaju sugestia to jedynie dobra bajeczka do snu. Możemy sobie tak pomarzyć, ale w tej samej minucie zarkamy na nasz piękny zegarek casio, bo wiemy, że za godzinę mamy ważne spotkanie, o piętnastej kolejne, a o dziewiętnastej wizytę w przychodni. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik, mechanizmy mierzące czas rządzą naszym życiem (tu).

Autor: www.zibi.pl
Możemy nawet się łudzić, że to my sterujemy swoim bytem, mamy na niego największy wpływ. I owszem, na istotne rzeczy, takie jak wybór partnera czy miejsca zamieszkania mamy wpływ, jednak nie jesteśmy w stanie, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, gdyż równa się to wstrzymaniu Ziemi w swoim obrocie lub spowodowanie opadów śniegu w pełni pory letniej…


Pozostaje się pogodzić, że taka jest rzeczywistość. najlepszym pomysłem będzie dostroić jakąś część czasu dla własnych potrzeb. Wygospodarować bodaj trzydzieści minut dziennie bez zegarka, zamienić ten konkretny moment na „bezczasowy” czas, bez spoglądania na zegarek, bez gadżetu, który organizuje nam życie. Poczujemy się wtedy w jakims sensie, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś w zarośniętym, niedostępnym buszu, którzy nie znają takiego czegoś jak zegarek. I z pewnością są bardziej szczęśliwi niż my - zobacz paski do zegarków.