Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Submitted by admin on Mon, 08/25/2014 - 09:51

Jesteś mieszkańcem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą powitania wiosny zaczynasz sadzić, przesadzać, planować, upiększać. Budki dla ptaków zawieszone na gałęziach drzew są dowodem na to, że chcesz żyć jeszcze bliżej przyrody. Lubisz budzić się słysząc trel ptaków, a zasypiać przy żabiej muzyce.

akcesoria do oczka wodnego: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Akcesoria__59_254
Jeśli muzyką dla Twoich uszu jest żabi rechot, wyobraź sobie na swym terenie staw albo oczko wodne (znajdziesz u nas). I nie zostało nigdzie powiedziane, że musi być to zajmujące cały ogród jezioro byśmy mogli nacieszyć się widokiem wody i obcować z naturą. A natura bardzo szybko o nas usłyszy! W pobliżu wody dobrze będą się czuły drobne stworzenia – kumaki, ważki oraz traszki...

Zwierzęta przyciągnie właśnie woda, np. takie domowe oczko wodne, oraz znajdujące się w niej rośliny. Ropuchy i żaby w plątaninie liści i łodyg złożą skrzek, z którego za 10 dni wyklują się kijanki. Do kwiatów kaczeńców zlecą się motyle i ważki a także oczywiście pszczoły. Przylecą po pierwszy wiosenny nektar. Z podmokłymi terenami dobrze poradzą sobie np. kaczeńce, które są niesłychanie żywotne. O ile istnieją ogrodniczki, którym kaczeńce opatrzyły się na terenie ogrodu, i chcą z nich zrezygnować, wcale nie pójdzie im tak łatwo z ich eksmisją. Są zmuszeni jedynie wysuszyć powierzchnię na której rosną. Jeśli zaniechają tych czynności z każdego kawałka korzenia wyrośnie nowa roślinka. Wymagania od życia też mają nieduże – wspaniale czują się i w słońcu i w półcieniu, są odporne na mróz. Te żółte i jakże urocze kwiatki przeniosą nas w czasy kiedy byliśmy dziećmi, gdy przemierzaliśmy pola i łąki.

Wodne rośliny dobrze czują się i rosną na warstwie żwiru z piaskiem. Do oczka z całą pewnością nie nadaje się ziemia, ponieważ jest zbyt bogata w składniki mineralne i byłaby tylko pożywką dla glonów. To za ich przyczyną zbiorniki wodne zamieniają się w zieloną zupę, pełną komarów, którą tylko Shrek by nie pogardził.Jeśli postaramy się aby nie było w niej glonów – woda będzie długo cieszyła nas nieskazitelnym wyglądem a przy tym będzie napowietrzona. Aby zadbać o porządek w tym podwodnym świecie przydadzą się nam akcesoria do oczka wodnego, czyli pompy, filtry, folie czy zbiorniki.Ale musimy zdawać sobie z tego sprawę, iż aby staw nie zarastał glonami a przy tym panowała w nim równowaga, powinien mieć przynajmniej 20 m kw.