ogród

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Submitted by admin on Mon, 08/25/2014 - 09:51

Świeczki w kształcie lilii wodnych
Autor: Homebook.pl
Źródło: Homebook.pl
Jesteś właścicielem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą nadejścia wiosny postanawiasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków zawieszone na gałęziach drzew są dowodem na to, że chcesz być jeszcze bliżej przyrody. Lubisz budzić się przy śpiewie ptaków, a zasypiać przy żabiej muzyce.

Kup akcesoria do Twojego ogrodu

Submitted by admin on Tue, 05/06/2014 - 16:25

Rabata jednobarwna
Autor: Coy!
Źródło: Coy!
Nawet jeżeli nasz ogródek nie jest jakiś dużych wymiarów, to jeśli tylko się postaramy, to możemy być pewni, iż będziemy mieli w nim wspaniałe uprawy. Wystarczy się tylko zaopatrzyć w materiały, które usprawnią nam pracę w ogrodzie, a już w niedługim czasie będziemy mogli się radować z niesamowitych efektów końcowych.

Okolica naszego ogrodu powinno być wyjątkowe!

Submitted by admin on Mon, 04/28/2014 - 13:34

ogród
Autor: Grupa Jukatan
Źródło: Grupa Jukatan
Ogród niewątpliwie musi pięknie się prezentować, lecz także wielce istotne jest jego otoczenie. Zatem starajmy się dbać o autentycznie wszystko co ma jakikolwiek związek ze wszystkim co wokół ogrodu. Kapitalnie, że choć nierzadko nie za bardzo potrafimy w ogóle dobrze rozeznać się, jeżeli w rachubę wchodzi właśnie otoczenie ogrodu, to jednakże no tuż po zapoznaniu się z owym artykułem będziemy mieli możliwość znacząco zwiększyć zakres własnej wiedzy.
czerwone róże w ogrodzie
Autor: Frank Deckmann
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród to świetne miejsce dla wszystkich zainteresowanych miłym spędzaniem czasu. W dzisiejszych czasach mamy zasadniczo dużo mniej szans na to by spędzić czas na świeżym powietrzu, zatem zwłaszcza w XXI-wieku własny ogród to bardzo dobra rzecz. I dlatego absolutnie każda osoba, która pragnie sympatycznie spędzać własne życie naprawdę nie powinna powiedzieć, że są bardziej interesujące opcje, niż ogród. No dobrze, lecz co w szczególności jest takiego zajmującego w swoim ogrodzie?
Ogród pełen cienia
Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Po bardzo długiej zimie w końcu przybyła wiosna. A wraz z nią przyszły pogodne dni. Możemy więc do oporu leniuchować w ogródku lub na tarasie. Zanim jednakże wyniesiemy kocyk na dwór i rozsiądziemy się z dobrą książką, warto uporządkować nasz ogród. Po tak długiej zimie na pewno jest wiele pracy.

Nowe systemy na działkach

Submitted by admin on Tue, 07/16/2013 - 09:23

Uprawianie małego ogródka i sam ogród jest tu świetnym wyjściem. Pielęgnowanie rzepy i zbieranie kwiatów nie potrzebuje wielkiego wysiłku, a przynosi rzeczywiste korzyści – równocześnie dla formy ogólnej emeryta, jak i dla jego finansów. I tak jest właśnie nad Wisłą - generalnie ogródki uprawiają ludzie starsi. Jeżeli posiadasz ojca lub dziadka, który lubi pielęgnację swoich roślin, zaproponuj mu, żeby zajrzał na cyfrowy portal ogrodniczy.

Ogrody.

Submitted by admin on Tue, 07/16/2013 - 09:11

Dekoracyjny ogródek przed domem
Autor: DWRowan
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo przykładowo z przeróżnych pozostałości po budowie. Później należy przyszykować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, jeżeli zbija się w bryły to jest za bardzo gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Ważne jest też pH gruntu. Rośliny rosną optymalnie w glebie o pH obojętnym. Ażeby ustalić kwasowość gleby należy zakupić kwasomierz polowy ewentualnie elektroniczny.

Czas na zmianę salonu pod chmurką

Submitted by admin on Mon, 03/25/2013 - 15:18

ogród
Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Zima zbliża się już do końca i coraz częściej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w od wiosny do jesieni staje się strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, mamy żyłkę do ogrodnictwa, możemy podpatrzeć pomysły nasadzeń roślin w którymś z fachowych czasopism.

Aranżacja ogrodu

Submitted by admin on Thu, 12/06/2012 - 17:00

Rybki w oczku ogrodowym
Autor: Mo Kaiwen
Źródło: http://www.flickr.com/
Za oknem paskudna pogoda, lecz to nie powód, by nie myśleć o wiośnie. Ogród to coś, o co musi się dbać przez cały rok. W jesienne miesiące mimo to mało można pielęgnować, mądrze przeznaczyć ten okres na wymyślenie interesującej aranżacji na ciepłe dni.
Syndicate content