książki

amazon
Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie wiele osób twierdzi, że standardowa książka z wolna odchodzi do lamusa. Ich zdaniem za parę lat zostanie ona zupełnie wyparta przez technologie komputerowe i sieć WWW. Nie jest to jednak prawdopodobne, gdyż książka w standardowej, papierowej formie cały czas posiada spore grono miłośników. Poza tym jednak rozwiązania techniczne w tym zakresie są stale rozwijane. Stosunkowo niedawno pojawiły się tak zwane e-booki, czyli książkicyfrowe. Ich przeznaczeniem jest oglądanie nie na papierze, a na specjalnie przystosowanym wyświetlaczu. Na początku przez e-książki rozumiano tylko pliki pdf z książkami, które były czytane na monitorze komputera. Obecnie ich definicja uległa poszerzeniu ze względu na rozwój technologii. Stworzono innowacyjne formaty danych do wyświetlania e-booków. Ewoluowała także technologia w zakresie ich odczytywania.
książka
Autor: Richard, enjoy my life!
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pragniemy posiadać gwarancję, że do naszych rąk wpadają najlepsze oraz równocześnie też te najfajniejsze książki, to na pewno należy systematycznie przeglądać listy z nowościami wydawniczymi. Co istotne, to trzeba również patrzeć na te gatunki, które zazwyczaj nas nie interesują, ponieważ przecież nigdy nie wiemy, co akurat tym razem ma okazję ściągnąć naszą uwagę.
książka
Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem dzieje się tak, że nie mamy pomysłu na ciekawy obiad, a równocześnie sami nie mamy chęci następny raz jeść tego samego. Kolejnym razem mamy problem z wyjaśnieniem maluchowi jakichś ważnych dla niego spraw związanych z religią i nierzadko nie wiemy, gdzie szukać wyjaśnienie. A przecież nie bez powodu mówi się, że odpowiedzi na różnorakie zagadnienia, te ważne i mniej ważne ciągle możemy odnaleźć w książkach, starczy tylko, że dokładnie się wyszuka.

Papierowe czy elektroniczne, ciągle toczy się spór

Submitted by admin on Mon, 05/05/2014 - 09:30

E-booki w natarciu
Autor: Christian Olivé
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu obywateli uważało, iż jeżeli zjawią się e-booki oraz audiobooki to książki drukowane przejdą w zapomnienie i ludzie przestaną z nich korzystać. Jednak jak się okazuje, zarówno jedna jak i druga możliwość posiada własnych zwolenników i przeciwników, a bój pomiędzy tymi trzema propozycjami cały czas jest niezwykle zacięty.
ebook
Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jak często działo się tak, że podróżując busem taszczyliśmy ze sobą grubą księgę, gdyż pragnęliśmy sobie za jej pomocą umilić podróż oraz równocześnie przeklinaliśmy w duchu to, iż musi ona posiadać akurat tak sporo stron? Dzisiaj możemy używać z nowych technologii, które zezwalają nam na czytanie nawet grubych tomów, za pomocą odpowiedniego urządzenia, które jest niewielkie oraz które jednocześnie niezbyt wiele waży.
Syndicate content