Aranżacja ogrodu

Submitted by admin on Thu, 12/06/2012 - 17:00

Za oknem deszcze, jednak to nie powód, by nie planować wiośnie. Ogród to skrawek ziemi, o który należy dbać pełny rok. W jesienne miesiące jednak mało można zrobić, najlepiej przeznaczyć ten czas na opracowanie wyjątkowej aranżacji na słoneczne miesiące.


Rybki w oczku ogrodowym
Autor: Mo Kaiwen
Źródło: http://www.flickr.com/
Jeśli nie posiadasz za wiele koncepcji i temat wydaje ci się skomplikowany, dobrze jest skorzystać z dużej ilości stron internetowych z informacjami około ogrodowymi. W cyberprzestrzeni działają fachowe strony, które są źródłem wiedzy dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Witryny te mają wielkie zbiory przydatnych tekstów, z których dowiesz się chociażby jak sprawić sobie oczko wodne, kiedy najlepiej podlewać krzewy i które kwiaty warto sadzić wiosną. Na branżowych stronach jest także forum dyskusyjne, gdzie użytkownicy z z całego kraju dzielą się informacjami. Można tam się zalogować i zadać pytanie lub po prostu spróbować poszukać odpowiedzi w poprzednich tematach własnoręcznie. Porządny portal ogrodniczy udostępnia również przepastną bazę wiadomości o ogrodach, istne kompendium wiedzy dla ogrodnika. Dużo więcej na ten temat: tutaj

garden, flowers
Autor: Thangaraj Kumaravel
Źródło: http://www.flickr.com
Idei na atrakcyjną aranżację ogrodu jest dużo. Jeżeli wychowujesz dzieci, możesz podarować im szczęście urządzając ogród w bajkowym klimacie. Posiadając duży kawałek ziemi do poświęcenia, można nawet zbudować prawdziwy labirynt z krzewów. A solidne i wysokie drzewo to fantastyczna szansa, żeby zbudować domek na drzewie. Któż z nas nie marzył o czymś takim za szczenięcych lat? Dlaczego by nie spełnić dziecinnych marzeń i nie zbudować wyjątkowej bazy dla twoich pociech?
Link do sklepu zoologicznego

Kolejnym interesującym projektem jest oczko wodne. W wodzie możesz hodować lilie, co sprawi, że ogród stanie się fantastycznym miejscem, dodatkowo wspaniale woniejącym lipcowymi nocami. Oczko wodne można elegancko podświetlić, co w połączeniu z lekko falującą wodą zapewni piękny wizualny wynik. Taka konstrukcja ma pewne minusy. Wilgoć to idealny wabik na różne komary, zatem trzeba koniecznie sprawić sobie urządzenia odstraszające komary i regularnie dokonywać oczyszczania sadzawki.