Gry internetowe coraz bardziej rozbudowaną formą rozrywki

Submitted by admin on Wed, 12/11/2013 - 16:17

Powstanie i ekspansja popularności sieci zrewolucjonowały nasz świat. W tym wpisie nie omówimy tego, jak ogromny wpływ wykazuje internet na codzienne życie. Skoncentrujemy się za to na jednym ciekawym aspekcie, jakim jest dla fanów gier granie w sieci.

http://www.wcograc.pl/
Obecnie w sprzedaży można znaleźć rzesze różnorakich gier, które zapewniają zabawę wieloosobową przez internet. Istnieją nawet takie gry, w które można grać tylko multiplayerowo. Najsłynniejszym reprezentantem takiego typu jest naturalnie WoW, który jednoczy wiele tysięcy internautów na całym globie. W Korei Południowej do zaszczytu sportu narodowego urosły potyczki sieciowe w szacownego Starcrafta. Do dziś wielką miłością zwolenników gier może poszczycić się Counterstrike. Wiele gier wyróżnia się taką popularnością, że są organizowane konkursy, w których uczestnicy walczą o znaczne nagrody pieniężne.

Spory odsetek współczesnych wielbicieli komputerowej rozrywki może potwierdzić, że rozgrywka z ludzkim oponentem (lub pomocnikiem) jest dużo bogatszym przeżyciem, niż bitwa z procesorem. Rozgrywka w cyberprzestrzeni umożliwia rozwijanie umiejętności współpracowania z innym człowiekiem, co może być mocno przydatne w realnym świecie. Oczywiście, więcej w produkcjach online jest walki – normalna rzecz, przecież dzisiejszy świat to również wielka dżungla, w której trwają nieustające zawody.

Gra samochodowa online
Autor: Ilya Boykov
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjątkowym gatunkiem gier internetowych są tytuły robione pod przeglądarki. Ogromną zaletą takich tytułów jest to, że można je włączyć na każdym PC. Jeżeli masz chwilę fajrantu w pracy, dla odprężenia uruchom na chwilkę którąś z browserowych gierek – bez wątpienia będziesz miał świetną zabawę. Zazwyczaj są to nieskomplikowane platformówki, jednakże można również zobaczyć ambitne produkcje. Jeśli planujesz sprawdzić, jakie są dostępne tytuły, niezbędna stanie się aktualna baza gier przeglądarkowych. Bez trudności natrafisz na taki serwis, jeżeli do wyszukiwarki internetowej wpiszesz słowa „granie w sieci”- sprawdź tutaj http://www.wcograc.pl/.