Gry konsolowe - świetna zabawa w wolnym czasie

Submitted by admin on Wed, 12/04/2013 - 16:13

Pierwszą grą, która ujrzała światło dzienne jeszcze w latach 70 był Pong – była to nieskomplikowana gra polegająca na odbijaniu piłeczki. Od tego czasu wiele rzeczy uległo zmianie, przemysł gier wart jest mnóstwo pieniędzy a koszty produkcji części tytułów szacowane są na setki milionów dolarów. Znaczny udział w tym rozległym rynku mają gry produkowane na konsole – Xbox oraz PlayStation. Niedawno zaprezentowano nową generację konsol, co zapowiada kolejny przełom w rynku gier.

grający w grę na playstation
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Największe hity
Ostatnio największy triumf odniosła piąta odsłona kultowej gry Grant Theft Auto. W tym tytule użytkownik wciela się w przestępcę który popadł w ogromne długi. Żeby je spłacić, musi napadać na banki i inne instytucje. Seria gier sygnowana tym tytułem słynie z charakterystycznego poczucia humoru, gra ta wywoływała także spore kontrowersje z uwagi na brutalne elementy. Podobnie wysoką sprzedaż ma gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tutaj znajdziesz więcej informacji: sprawdź call of duty w ppe). Jest to gra akcji w której użytkownik wciela się w żołnierza i wykonuje dużo niebezpiecznych zadań. Jest to następna część robiącej wrażenie serii Call Of Duty, którą gracze cenią za bardzo interesującą rozgrywkę za pośrednictwem sieci. Jakiś czas wcześniej światło dzienne ujrzała nowa część największego konkurenta Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to również gra akcji, której poprzednie odsłony zasłynęły z bardzo rozbudowanego trybu rozgrywki sieciowej. Tym razem firma odpowiedzialna za grę zapowiada, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej taktyczna. Gra już na etapie przedsprzedaży cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Pozostałe interesujące tytuły
Polska także jest słynna na światowym rynku gier na konsole. Najbardziej rozpoznawalnym tytułem jest gra Wiedźmin, opracowana na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Polacy pracują obecnie nad kolejną częścią serii, która jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych w książkach o wiedźminie Geralcie. W tym roku miała również miejsce premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat.

Jest to gra w której gracz wciela się w bohatera ratującego wirtualny świat przed złymi mocami. Ten rodzaj gier został określony jako hack&slash z uwagi na znaczne ilości uśmiercanych przez gracza postaci. Jest to jedna z najdroższych gier obecnych na rynku, ilość sprzedanych egzemplarzy pokazuje jednak, że jest to tytuł mający ogromną rzeszę oddanych fanów.